O projektu

Každý projekt má své pro a proti!
My běháme proti zákeřným nemocem a pro podporu příjemného propojení rodinného a pracovního života.
Pokud patříte mezi zaměstnavatele, kteří berou vážně zdraví svých zaměstnanců a jste Family Friendly Employer, přidejte se do této štafety!

BUSINESS RUN CHARITY je celorepublikový běžecký projekt, do kterého se hlásí jednotlivé firemní týmy i celé firmy ze všech krajů a míst České republiky.  

Součástí projektu jsou nadace STK pro chlapy a Ruce na prsa, díky nimž se téma samovyšetření dostává mezi veřejnost.

PROČ se firemní týmy projektu BUSINESS RUN CHARITY účastní:

vzájemná motivace ke zdravému pohybu a běžeckému tréninku, podpora pro www.RucenaPrsa.cz (externí odkaz) (nové okno) a www.STKprochlapy.cz (externí odkaz) (nové okno) možnost reprezentovat svou firmu a s týmem prožít příjemný a užitečný zážitek stát se součástí největší komunity firemních běžců v ČR pod křídly České asociace protože tato CSR aktivita zachraňuje lidské životy​.

Své dotazy nebo zájem o účast Vaší firmy posílejte na jiri.kastner@kasty.cz

Zapojte i Vaši firmu do této celorepublikové štafety firemních běhů s názvem BUSINESS RUN CHARITY!

Firmy včetně poboček se mohou zapojit kde/kdykoli a po celé ČR několika způsoby:

1) varianta START

Stanete se součástí firemní štafety a od nás obdržíte balíček s propagačními letáčky STK pro chlapy, Ruce na prsa a balónky s potřebným materiálem pro každého běžce (balónky slouží jako symbol běhu). -startovné za každého účastníka jde na podporu nadací STK pro chlapy a Ruce na prsa.

2) varianta WORKSHOP

Stanete se součástí firemní štafety a obdržíte balíček s materiály STK pro chlapy, Ruce na prsa a balónky s potřebným materiálem pro každého běžce (balónky slouží jako symbol běhu) -startovné za každého účastníka jde na podporu nadací STK pro chlapy a Ruce na prsa -edukační workshop s ukázkou samovyšetření na zdravotnických fantomech, kde je možné si „něco nahmatat“

3) varianta DEN PREVENCE

Stanete se součástí firemní štafety a obdržíte balíček s materiály STK pro chlapy, Ruce na prsa a balónky s potřebným materiálem pro každého běžce (balónky slouží jako symbol běhu) -startovné za každého účastníka jde na podporu nadací STK pro chlapy a Ruce na prsa -edukační workshop s ukázkou samovyšetření na zdravotnických fantomech, kde je možné si „něco nahmatat“ -motivační přednáška Petra Koukala, badmintonisty, zakladatele STK pro chlapy a člověka, který si prošel rakovinou varlat a vrátil se zpět na vrchol + přednáška Ruce na prsa

Do projektu se může zapojit firma s libovolným počtem zaměstnanců, hranice jsou zde NEOMEZENÉ!

Reference…
Prevence jako téma pro zaměstnance společnosti AVAST Software „V únoru 2016 jsme v naší společnosti AVAST Software poprvé adresovali téma prevence, konkrétně prevence proti rakovině. Na tuto myšlenku nás přivedl Jirka Kastner, se kterým spolupracujeme na koučinku některých z našich manažerů. Pan Kastner mě seznámil s Míšou Tůmovou, ředitelkou nadace Dialog Jessenius, která má mimo jiné na starost program Ruce na prsa a s Petrem Koukalem a jeho programem STK pro chlapy. Oba mají s tímto tématem velké zkušenosti a během chvíle jsme měli domluvené všechny podrobnosti. Jakožto představitelka IT firmy jsem si dlouho nebyla jistá, zda se naši kolegové nebudou stydět přijít a byla jsem mile překvapena, kolik lidí přišlo, byť se akce konala po pracovní době a kolik z nich se zapojilo do diskuze, někteří si poté rovnou domlouvali schůzky s panem urologem, kterého sebou přizvali. Velmi příjemné bylo také zjištění, že se i tak vážné téma jako je rakovina dá podat odlehčeným, až vtipným způsobem a také velmi prakticky, k čemuž posloužily přinesené trenažéry (fantomy), na kterých si mohli všichni přítomní vyzkoušet správné samovyšetření. Perličkou pak byly tištěné certifikáty na experty na prsa/koule svá, ale i svých drahých poloviček. Tento program bych doporučila všem firmám, které se starají o své lidí s respektem k nim samotným i k jejich zdraví“ Kamila Štěpánková, HR Director, Avast Software s.r.o.